آخرین مطالب

خانواده همسر سابقم ول‌کن نیستند ورزشی

خانواده همسر سابقم ول‌کن نیستند

  بزرگنمایی:

محسن محمدسیفی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص کسب مدال نقره بازی‌های آسیایی 2022 هانگژو پس از کسب سه مدال طلا در ادوار گذشته اظهار داشت: همه چیز خوب و طبق برنامه پیش‌ رفت؛ جز روز فینال. با توجه به اینکه مدتی گذشته دیگر نمی‌خواهم به آن ورود کنم، اما اتفاقاتی  که روز فینال و داخل مسابقه افتاد، دست به دست هم داد تا طلای مسلم از دستم خارج و تبدیل به نقره شود. واقعیت این است که در طول دوران ورزشی‌ام خیلی بردم و قبلاً نیز باخته‌ام و اینگونه نبوده که همیشه برنده باشم. یک طرفه سکه مسابقه برد و طرف دیگرش باخت است، اما اگر حریفم بهتر بود و می‌باختم، ناراحت نمی‌شدم. ووشوکار چینی حریفی نبود که بتواند من را ببرد.


بعضی وقت‌ها نمی‌شود که نمی‌شود

دارنده سه مدال طلا و یک نقره بازی‌های آسیایی با اشاره به سختی‌های بسیاری که برای حضور در بازی‌های آسیایی هانگژو متحمل شده است، گفت: خیلی تلاش کردم و چند آسیب از ناحیه زانو و کتف داشتم و ترقوه‌ام نیز در رفت. واقعاً اگر کسی دیگر جای من بود به  بازی‌های آسیایی نمی‌رسید، اما خدا را شکر با همه این اوصاف در این رویداد حاضر شدم و بازی‌های بدی هم انجام ندادم. حتی در دیدار فینال با وجودی که جان نداشتم در هر سه راند حمله کردم، اما بعضی وقت‌ها نمی‌شود که نمی‌شود. با این حال باز هم شاکر خدا هستم.


شرایط اجازه بدهد در بازی‌های آسیایی ناگویا شرکت خواهم کرد

وی در پاسخ به این پرسش که به فکر پنجمین حضور در بازی‌های آسیایی است یا هانگژو آخرین حضورش در این مسابقات بوده، گفت: همیشه گفته‌ام تا زمانی که ذهن و جسمم اجازه بدهد و برای تیم ملی مثمرثمر باشم، هستم و جایی نمی‌روم. اگر شرایط جسمی و روحی اجازه دهد؛ چرا که نه و حتماً در بازی‌های آسیایی ناگویا نیز شرکت خواهم کرد. اگر شرایط فراهم باشد، خیلی دوست دارم در دوره آینده نیز حضور داشته باشم؛ چرا که کسب چهارمین مدال طلا هنوز در دلم مانده است. با این حال ابتدا باید ببینیم سرنوشت حضور در مسابقات جهانی آمریکا به کجا خواهد کشید و بعد از آن نیز حتماً باید مدتی استراحت کنم و به آسیب‌دیدگی‌هایم برسم و تصمیم‌گیری جدی داشته باشم.

سیفی تصریح کرد: دوست ندارم به هر قیمتی باشم و باید بهترین باشم که ادامه دهم. بعد از بازی‌های آسیایی و با وجود آن فشارهایی که تحمل کردم، در بازگشت به ایران پس از 2،3 روز تمرینات خود را شروع کردم و در ادامه نیز در اردوی تیم ملی برای قهرمانی جهان حاضر شدم. واقعاً هر کسی این کار را نمی‌کند. شاید یک ورزشکار 20 ساله بعد از کسب اولین مدال بازی‌های آسیایی این کار را انجام دهد، اما بعد از 17، 18 سال حضور در تیم ملی و کسب چندین مدال،  شرایط سخت بود تا پس از 2،3 روز سر تمرین بروم. روحیات من طوری است که یا باید نباشم یا اگر هستم باید بهترین باشم. برای همین تا زمانی که ذهن و جسم یاری کند دوست دارم ادامه دهم.

یکی از دلایل موفقیت ووشو همدلی تیم ما بود

کاپیتان تیم ملی ووشو در خصوص عملکرد سایر ملی‌پوشان عنوان کرد: بازیکنانی که در اختیار داشتیم، ترکیبی از باتجربه‌ها و جوانان بودند. یوسف صبری دو طلای جهان و دو طلای جوانان جهان و آسیا را دارد و بازیکن با تجربه‌ای است. او در وزن 75 کیلوگرم توانست به مدال طلا برسد. افشین سلیمی سال‌ها است که مسابقه می‌دهد. او قهرمان جوانان آسیا است و سال‌ها در اردوهای تیم ملی بود و در  وزنی که عرفان آهنگریان در مسابقات جهانی شانگهای به مدال طلا رسید، با اقتدار  در قهرمانی کشور اول شد و در انتخابی‌ها نیز همه را برد. در بازی‌های آسیایی نیز نمایش فوق‌العاده‌ای از خود نشان داد و توانست طلا بگیرد.

وی تصریح کرد: شجاع پناهی بعد از رده سنی جوانان برای اولین بار به رده سنی بزرگسالان آمده بود. شجاع جوان با انگیزه‌ای است  و هم اتاقی‌ام بود. سعی کردم تجربیات چند ساله کم کردن وزن، شرایط اردویی و رژِیم را به او انتقال دهم.  شحاع اگر یک مقدار باتجربه‌تر بود می‌توانست حریف چینی را ببرد و مدال طلا کسب کند. کرونا باعث شد که 4،5 سال از همه رویدادها عقب بمانیم. بعد از قهرمانی جهان 2019، اولین رویداد جدی و مهم ما  بازی‌های آسیایی بود یکی از دلایل موفقیت تیم ما در بخش آقایان و بانوان همدلی ما بود. موضوعی که باعث شد نتیجه خوبی بگیریم و تک‌تک بچه‌ها به هم کمک کردند.


امیدوارم ویزای ما برای حضور آمریکا صادر شود

سیفی در خصوص حضور در مسابقات جهانی و شرایط دریافت روادید ملی‌پوشان یادآور شد: همه کارهای لازم انجام شده و سه ماه قبل برای کارهای ویزا به ارمنستان رفتیم. صدیقی (رئیس فدراسیون) حتی بلیت‌های آمریکا را خرید و همه کارها نیز انجام شده است. در حال حاضر در اردوی آ خر هستیم و بلیت ما برای سه‌شنبه 23 آبان ماه است. اگر تا روزهای آینده ویزا نیاید شرایط سخت خواهد شد. امیدوارم ویزاها صادر شود؛ چرا که هر کاری لازم بود را فدراسیون انجام داد.

دارنده 5 مدال طلای جهان افزود: تا این لحظه نه از ویزای ما بلکه از ویزای 35 کشور دنیا خبری نیست و همه منتظر هستیم. احساسم این است که شاید آمریکایی‌ها می‌خواهند به صورت یک‌جا ویزاها را بدهند. فدراسیون جهانی باید قبل از  مشخص کردن میزبان، گارانتی دریافت ویزا را بگیرد. مسابقات بدون حضور چین، روسیه و ایران لطفی ندارد. قطعاً در صورت اعزام تمام تلاش خود را برای کسب ششمین مدال طلای جهان انجام خواهد داد.

رنکینگ ما در بازی‌های آسیایی نشان می‌دهد با مدیریت سجادی چه اتفاقاتی افتاد

وی در خصوص اعتراضات مدال‌آوران بازی‌های آسیایی به پاداش این رقابت‌ها گفت: الحق و الانصاف مبلغ جایزه به نسبت بازی‌های آسیایی گذشته کم است. متأسفانه سجادی نتوانست مدیریت درستی در وزارت ورزش داشته باشد و رنکینگ ما در بازی‌های آسیایی نشان می‌دهد که چه اتفاقاتی افتاد. تعداد مدال‌ها و به خصوص مدال طلا نشان می‌دهد چه اتفاقاتی با مدیریت سجادی افتاد. انصافاً جوایز در نظر گرفته شده برای رویدادی که هر چهار سال یک بار برگزار می‌شود و این دوره نیز 5 ساله شد، کم است.


جمع پاداش مدال‌آوران بازهای آسیایی و پاراآسیایی معادل قرارداد دو بازیکن فوتبال است

سیفی خاطرنشان کرد: در بازی‌های آسیایی 54 نفر و در پاراآسیایی 131 نفر مدال گرفتند که روی هم 185 نفر می‌شود. اگر همه این مدال‌ها را طلا در نظر بگیریم جمع پاداش‌ها 185 میلیارد خواهد شد. واقعاً برای رویداد مثل بازی‌های آسیایی که المپیک آسیایی است عددی نیست. این در حالی است که قرارداد دو بازیکن فوتبال 150 میلیارد تومان است.

بالاترین قرارداد لیگ برتر ووشو را با 50 میلیون تومان می‌گیرم

ملی‌پوش ووشو ایران گفت: سال گذشته بالاترین قرارداد لیگ برتر ووشو که 50 میلیون تومان بود را من گرفتم. فکر کنید یک ورزشکار با چند قرارداد 50 میلیون تومانی توانایی خرید یک ماشین ایرانی را دارد؟ این در حالی است که اگر ورزشکاری در اینستاگرام تبلیغات کند از این مبلغ بیشتر درآمد خواهد داشت. شرایط از نظر جوایز اصلاً خوب نیست. بعد از اعلام جوایز، خطاب به مهندس هاشمی بزرگوار که خودشان ورزشی هستند و داستان ورزش، ورزشکار، مدال و مدال‌آوری، قهرمان، خانه و زندگی و تورم را می‌داند، استوری گذاشتم و این موارد را خطاب به ایشان گفتم.

پاداش بازی‌های آسیایی هانگژو امروز چهار میلیارد و نیم است

وی با انتقاد از کاهش جوایز بازی‌های آسیایی نسبت به گذشته به تسنیم گفت: مدال طلای بازی‌های آسیایی 2018 را 160 امتیاز در نظر گرفتند و هر امتیاز را 3 میلیون محاسبه کردند؛ در حالی که  سکه 5 میلیون تومان بود. امسال با چه فرمولی حساب کردند و چه مقدار از سکه را در نظر گرفتند؟ در بازی‌های آسیایی گوانگژو 150 سکه گرفتم که اگر با قیمت حال حاضر سکه در نظر بگیریم چیزی نزدیک به 4 میلیارد و نیم می‌شود. سال 89 آن سکه‌ها را شصت و هفت میلیون و پانصد هزار تومان فروختم که عدد خیلی بزرگی بود و قیمت  لندکروز  نیز 120 میلیون تومان بود.

سیفی خاطرنشان کرد: با جایزه چهار میلیارد و پانصد میلیونی نیز در حال حاضر امکان خرید یک خانه 60 متری را در تهران نخواهید داشت. حالا شما فکر کنید که طلای بازی‌های آسیایی را 900 میلیون تومان حساب کردند. معلوم نیست کدام یک از این بچه‌های مدال‌آور سال یعد یا حتی دوره بعد نیز در این مسابقات حضور داشته باشند. عمر، جوانی و زندگی ورزشکاران ما است که در حال گذشتن است. با این پول‌ها ورزشکاران ما نمی‌توانند آینده‌ای داشته باشند. همین شرایط باعث افت رشته‌ها و ضعف اردوهای ورزشی ما شده و دیگه شور و شوقی برای حضور نسل جوان و ادامه دادن آنها نمانده است.

با سه مسابقه در قفس معادل پاداش طلای بازی‌های آسیایی درآمد کسب کردم

دارنده مدال نقره بازی‌های آسیایی هانگژو با اشاره به انگیزه کم جوانان برای حضور در ورزش قهرمانی گفت: جوانان یاد گرفته‌اند که به سراغ بیزنس بروند و می‌دانند با معامله یک ماشین در ماه می‌توانند درآمد چند برابری داشته باشند. افت رشته‌های ما به خوبی همه چیز را نشان می‌دهد. گفتنش قشنگ نیست، اما من سه مسابقه در سازمان Brave انجام دادم و نزدیک 18،19 هزار دلار دریافت کردم که نزدیک یک میلیارد تومان است. یعنی پاداش یک مدال طلای بازی‌های آسیایی را با سه مسابقه دریافت کردم و تازه 15 درصد از جایزه‌های خود را به مدیر برنامه‌هایم دادم.اردوهای تیم ملی نبود اتفاقات خوبی در زندگی‌ام نمی‌افتاد

محمدسیفی با اشاره به مشکلات زندگی شخصی‌ و شرایط بد روحی و روانی‌اش به تسنیم گفت: نزدیک 34 سالم است و از 17،18 سالگی که خود را پیدا کردم و ملی‌پوش شدم، هیچ وقت مثل سال گذشته و به خصوص قبل از بازی‌های آسیایی از نظر روحی اذیت نشده بودم. اردوهای تیم ملی اگر نبود، اتفاقات خوبی در زندگی‌ام نمی‌افتاد و از طرفی آدمی در زندگی‌ام بود که با صحبت کردن با او یک مقدار آرامش پیدا کنم. یکی از رفقای من خیلی همراهم بود و در زمانی که دلم می‌گرفت با او صحبت می‌کردم و خیلی همراه بود. نمی‌دانم چرا حال و روزم خوش نیست.


وی افزود: یکسری اتفاقات در زندگی‌ام افتاد و بخشی از آن بحث جدایی از همسر سابقم بود. آن خانواده ول‌کن داستان نیستند و اذیت می‌کنند و به روش‌های مختلف فشار می‌آورند و مطمئنم حتی راضی نبودند در بازی‌های آسیایی مدال بگیرم. چند روز پیش در فضای مجازی اعلام کردم که خودم درخواست جدایی دادم و نزدیک 4 میلیارد نیز پول پرداخت کردم. دیگر یک آدم باید چه کار کند تا دست از سرش بردارید.

ملی‌پوش ووشو کشورمان خاطرنشان کرد: در مجموع حالم خوش نیست و امیدوارم در قهرمانی جهان یک مدال طلا بگیرم تا شاید از این شرایط بیرون بیایم. آن عزیزی که در این مدت کنار بودم خیلی زحمت کشید. یکسری مسائل را حتی خانواده و دوستانم نمی‌دانستند و حتی این اواخر برخی اتفاقات خیلی خوبی در زندگی‌ام رقم زد که یک مقدار بهتر هستم. از این دوست عزیز خیلی تشکر می‌کنم و امیدوارم هر کجا که هست بهترین‌ها برایش اتفاق بیفتد. کم پیش می‌آید آدم چنین دوستانی داشته باشد.     


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

آتش بس غزه تمدید نشد

کشف اولین قرص برافزایشی فراکهکشانی

یک کارشناس مسکن مطرح شد مالیات صرف توسعه کشور شود، نه مخارج روزانه

به مناسبت سالگرد ثبت جهانی «نوروز» در یونسکو باورهای اشتباه درباره «هفت‌سین»، «چهارشنبه‌سوری» و «سیزده به‌در»

مرگ 5 میلیون نفر در سال ناشی از سوخت‌های فسیلی

راه‌اندازی رسانه نمایشی اختصاصی برای ناشنوایان در کشور

احتمال احیای سهمیه ویژه دانش‌آموزان عشایری در کنکور 1403

بورس در فاز چرخش؟

خوزستان به تنهایی توان تامین 63 روز گندم کل کشور را دارد

سود سهام عدالت تا شب یلدا واریز می‌شود/ چه کسانی سود یک میلیون و 200 هزار تومانی می‌گیرند؟

شیوع بیماری جدید در چین، نگرانی در سایر کشورها

داور زن ایرانی در المپیک پاریس

راه های همبستگی با غزه

دوباره باید ماسک بزنیم؟

ابر چالش خوزستان مدیریت است

شرایط پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد دانشگاه شریف اعلام شد

درخواست جنبش عدم تعهد برای تحقیق درباره استفاده رژیم صهیونیستی از سلاح‌های شیمیایی

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر اعلام کرد بودجه 700 میلیارد تومانی برای تبدیل موتورسیکلت‌های بنزینی پایتخت به برقی

رئیس سازمان بورس اعلام کرد سهام عدالت فعلا فروشی نیست/ واریز اولین مرحله سود سهام عدالت در آذرماه

در دیدار سفیر عربستان و رییس سازمان حج مطرح شد مساعدت عربستان برای ازسرگیری عمره ایرانی‌ها

ماجراهای حنجره طلا آماده نمایش می شود

وزیر کار: منابع افزایش حقوق بازنشستگان پیش بینی نشده است

برندگان و بازندگان واردات خودرو

شرایط برقراری پوشش بیمه‌ای «فریز تخمک» و «رحم اجاره‌ای»

واکنش خمس به پیشنهاد باشگاه اسپانیایی

CR7 تنها نیست؛ از نمونه‌های خارجی تا الگوی ایرانی

اوضاع بر وفق مراد یحیی و شاگردانش

سفیر ایران در دوحه: تعامل نزدیکی با قطر داریم/ 14 زندانی ایرانی آزاد شده‌اند

عذرخواهی بیرانوند از کریستیانو رونالدو

تشریح اجرای طرح های آبرسانی در جنوب سیستان و بلوچستان

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور پاسخ داد آیا مدت زمان سربازی به 12 ماه کاهش می‌یابد؟

موافقت حماس با تمدید دو روزه آتش‌بس غزه

چرا آژانس هزینه بازنگشتن آمریکا به برجام را از ایران طلب می‌کند؟

طهرانچی خبرداد دانشجویان دکتری دانشگاه آزاد وام شهریه بدون بهره می‌گیرند

مادران باردار سبد غذایی رایگان می‌گیرند/ از یارانه 4 میلیونی تا سبد بهداشتی و پوشاک

مهاجم سابق استقلال هم رباط داد؟

مهاجم سابق استقلال هم رباط داد؟

قضاوت بازی‌ مرگ و زندگی پرسپولیس به چینی‌ها رسید

نتیجه مسابقات جهانی جوانان همه را به آینده وزنه‌برداری امیدوار کرد

اعتراض روزنامه اماراتی به تصمیمات مجیدی

آخرین وضعیت اجرای طرح گواهینامه آسان موتورسیکلت در کشور/ اعلام روش دریافت یک روزه گواهینامه

سردار را خیلی دوست دارم، او دیوانه‌کننده است

رئیس سازمان امور مالیاتی خبر داد درآمدهای مالیاتی 2 برابر درآمدهای نفتی شد/ شناسایی 18 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی

اظهارنظر مالیاتی‌ها برای افزایش سقف معافیت مالیاتی حقوق و دستمزد1403

5 نکته مهم برای داوطلبان آزمون پذیرش دانشجو معلم در دانشگاه‌ فرهنگیان

وعده‌ای که به زودی عملیاتی می‌شود؛ خودروهای برقی آذرماه می‌آیند

برنامه‌ منطقه خلیج فارس برای زندگی پسانفت

با حضور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ناوشکن دیلمان به ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش ملحق شد

جایزه کتاب سال خوزستان به یک دزفولی تعلق گرفت .

قیمت طلا و سکه 5 آذر 1402 / افزایش قیمت‌ها در آرامش بازار طلا