آخرین مطالب

روایتی از آزار های دختر هفت ساله توسط مرد همسایه

روایتی از آزار های دختر هفت ساله توسط مرد همسایه حوادث

روایتی از آزار های دختر هفت ساله توسط مرد همسایه

  بزرگنمایی:

«هلیا.س، دختری در شهرستان پاوه»؛ هفت سالش تمام نشده بود که این اتفاق وحشتناک افتاد. اتفاقی که تا ابد در خاطرش به رنگ سیاه خودنمایی می‌کند. آن روز طبق معمول همیشه در کوچه مشغول دوچرخه سواری بود، اما ناگهان حدود ساعت 5عصر از خانه همسایه با وحشت و گریه به بیرون دوید. «نریمان.غ»؛ مردی 45ساله که در همسایگی خانه این دختر 7ساله، به همراه خانواده‌اش زندگی می‌کرد.

یک هفته‌ای می‌شد که همسر و دختر 13ساله‌اش به خانه یکی از اقوام‌شان در مریوان رفته بودند. آن روز عصر، وقتی هلیا در حال دوچرخه سواری بود، نریمان با افکاری منزجر‌کننده، این دختر 7ساله را به داخل خانه‌اش کشاند و او را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داد. سرنوشت، در روز دوشنبه 29شهریور ماه، تلخی‌اش را به جان «هلیا»؛ این دختر 7ساله در شهرستان پاوه، پاشید.

حالا زمان؛ سالیان سال هم که بگذرد، درد این زخم را نمی‌تواند از روح و جسم هلیا از بین ببرد. آن روز در ورودی خانه‌اش را نیمه باز گذاشت که اگر کسی وارد خانه شد؛ متوجه شود. هنوز هیچ کس نمی‌داند، هلیا چه مدت مورد آزار و شکنجه این مرد متجاوز قرار گرفت. اما با سر رسیدن شاگرد مغازه پدر هلیا در آن کوچه، نریمان به وحشت افتاد. با دست‌هایش جلوی دهان هلیا را گرفت تا او نتواند فریاد بکشد، اما در لحظه‌ای چشم بر هم زدن هلیا موفق شد از دست این مرد 45ساله متجاوز فرار کند.

همان روز شاگرد مغازه پدر هلیا با دیدن وضعیت این دختر، به پدرش خبر می‌دهد و «نریمان.غ» از ترس، خودش را در خانه حبس می‌کند. چند ساعت بعد، پدر هلیا به اداره آگاهی موضوع را اطلاع می‌دهد. ماموران نیز با در دست داشتن حکم ورود به منزل، «نریمان.غ» را پس از چهار، پنج ساعت که خود را در خانه حبس کرده بود، دستگیر می‌کنند و اما هلیا؛ پس از این اتفاق وحشتناک، دچار مشکلات شدید روحی شد.

خبری اشتباه

«محمد.س» پدر هلیا، سعی می‌کند به اعصاب خود مسلط باشد تا شرح واقعه کند. سوال از پدر هلیا پرسیده می‌شود که طبق اخبار منتشر شده این مرد از آشنایان شما بوده و ارتباطی خانوادگی داشتید و او در جواب با استیصال بیان می‌کند: «نه، نه، همسایمونه و هیچ ارتباط خانوادگی نداشتیم. فقط در حد یه سلام علیک.»

به موقع سر رسید

«محمد.س» از تعداد فرزندانش می‌گوید و سپس از اولین جرقه روز حادثه صحبت می‌کند: «خودم 33 سالمه. دو تا فرزند دارم. دخترم 7سالش تموم نشده و پسرم هم یک‌سال و نیمشه. خونمون تا مغازه، یه صد متری فاصله داره. اون روز شاگردم رو فرستادم بره دم خونمون که از خانمم یخ بگیره. وقتی می‌رسه جلوی خونه، هلیا از لای در می‌بیندش و از دست اون مرد که همسایه روبه‌روی خونه ما می‌شه فرار می‌کنه. هلیا همیشه می‌گه؛ تا اون رو دیدم جیغ کشیدم. منظورش شاگردمه.»

فرار از دست مرد متجاوز

پدر هلیا ناراحت می‌شود و سعی می‌کند از زبان شاگرد مغازه‌اش، صحنه‌ای که هلیا فرار کرده و به داخل کوچه دویده است را بازگو کند: «شاگردم می‌گه؛ اون روز هلیا رو نیمه لخت دیده. یعنی با لباس‌هایی که از تنش کنده شده یهو فرار می‌کنه تو کوچه و می‌ره سمت خونه. شاگردم می‌گه؛ وقتی ازش پرسیدم چی شده، گفته هیچی و گریه کرده و رفته خونه. بعد وقتی شاگردم اومد مغازه همینارو بهم گفت و منم بهش گفتم؛ حتما با همبازیاش دعواش شده.»

تلفنی که پرده از حقیقت برداشت

«محمد.س» کلماتش بخش‌بخش ادا می‌شود و از نیم ساعت پس از آمدن شاگردش به مغازه حادثه را ادامه می‌دهد: «هنوز نیم ساعت از اومدن شاگردم نگذشته بود که خانمم زنگ زد بهم و گفت؛ بیا یه همچین اتفاقی افتاده. اون یارو هم سریع رفته به خانمم گفته؛ شرمنده، من مست بودم. اشتباه کردم. کسی نفهمه. منم وقتی رسیدم دم خونه، دیدم فرار کرد و رفت تو خونه و در رو از پشت قفل کرد. یعنی همون مرده. زن و بچه‌اش هم خونه نبودن. یه هفته‌ای می‌شد که رفته بودن مریوان، خونه خواهرش.خواهر زنش. زنگ زدیم 110 اومد.»

چهار، پنج ساعت پنهان شدن

او از «نریمان.غ» مرد همسایه متجاوز که تا ساعت 10 شب خود را پنهان کرده بود، می‌گوید: «هر چی در زدیم، هر چی صداش زدیم، تو خونه قائم کرده بود خودش رو؛ بیرون هم نمی‌اومد. تا اینکه دیدم تلفنم زنگ می‌خوره. خودش بود. اس‌ام‌اس‌هاش هم هست. ماموران هم بودن و شاهدن. گفت؛ من خونه نیستم. فرار کردم. بیا یه جوری خودمون حلش کنیم. با این حال تا ساعت نه و ده شب خودش رو قائم کرد. بیرون هم نیومد. حتی ماموران بهش زنگ زدن. به اونا هم گفت؛ من خونه نیستم. فرار کردم.»

حکم ورود به منزل

پدر هلیا آهی می‌کشد و نشان می‌دهد که هم از مرور حادثه غمگین شده است و هم از تعریف آن: «با هماهنگی ماموران و دادستان حکم ورود به خونه رو گرفتیم تا در رو بشکنیم و بریم داخل خونه که یه دفعه به یکی از همسایه‌هامون که اونم داخل کوچه کنار ما وایساده بود زنگ زد و گفت؛ یه جوری اینارو بفرست برن که من بیام بیرون و فرار کنم. همسایمونم فحش بهش داد و گفت؛ بیا پایین اینا حکم خونه رو هم گرفتن. یه کاری نکن در رو بشکنن بیان تو.»

کل محل می‌دانند معتاد است

«محمد.س» از اعتیادی که این مرد 45ساله داشته و همه محل نیز می‌دانستند گفت و تسلیم شدن «نریمان.غ» و اعترافاتش را به یاد آورد: «بالاخره اومد پایین و ماموران دستگیرش کردن و بردیمش کلانتری. اونجا هم خودش اعتراف کرد و گفت؛ مست بودم و دیدم هلیا تنهایی دوچرخه سواری می‌کنه، بهش گفتم بیا داخل خونه ما، تا دوچرخه‌ات را درست کنم.»

پرونده قضایی روی پرونده قضایی

او عقبه «نریمان.غ» را برملا می‌کند: «نریمان قبلا در دادگاه پرونده داشته و از یه زن در فضای مجازی اخاذی کرده بود و اون زن هم از نریمان شکایت کرده بود. خیلی‌ها هم جرات نکرده بودن ازش شکایت کنن. همه شهر هم در موردش می‌دونن. وضع مالی خوبی داره.معتاده. نونوایی هم داره.»

تغییر در رفتار پس از تجاوز

پدر هلیا، وضعیت روحی دخترش را پس از آن حادثه، وضعیتی ناراحت‌کننده می‌داند: «اصلا از خونه بیرون نمیاد. می‌ترسه. حرف نمی‌زنه. غذا نمی‌خوره. تلویزیون نمی‌بینه. باید یه ساعت باهاش حرف بزنیم تا یه کلام حرف بزنه. همش تو خودشه و نسبت به یه هفته قبل از اون اتفاق 90درصد رفتارهایش تغییر کرده. از خورد و خوراکش بگیر تا همه چی. تو همون دادگستری هم گریه می‌کرد و می‌گفت؛ اینو آزاد نکنین. دوباره میاد بیرون من رو اذیت می‌کنه. وقتی هم تو دادگاه از هلیا پرسیدن چی شد، گفت؛ اون روز من رو اذیت کرد و با دستاش جلوی دهانم را گرفت.»

یک لحظه غفلت

او با ناراحتی از اینکه دوست دارد از این محل برود و چرایی اتفاقی که در یک لحظه غفلت، برای هلیا رخ داد، حرف می‌زند: «اینجا رو هم خدا شاهده کرایه کردم. می‌خوام برم یه جای دیگه. هلیا می‌گه؛ من دیگه اینجا نمی‌خوام باشم. همش می‌ترسه.

من خودم یه هفته بعد از اون اتفاق از خونه بیرون نرفتم. والا چی بگم، از روزی که کرونا شد، دخترم اجازه داشت روزی یه ساعت تو کوچه با دوستاش دوچرخه سواری کنه. اون شب مهمون داشتیم. خانمم همیشه وقتی هلیا می‌رفت تو کوچه بازی کنه از پنجره نگاش می‌کرد. قرار بود دوستم و خانمش بیان خونمون. خانم دوستم اون روز زودتر اومده بود خونه ما و با خانمم گرم صحبت شده بودن. برای همین یه لحظه خانمم یادش می‌ره هلیا رو از پنجره نگاه کنه و اون اتفاق می‌افته.»

دادگاه چه کرد؟

پدر هلیا می‌گوید از دادگاه برای تحقیقات محلی آمدند: «از طرف دادگاه هم اومدن تحقیقات و گفتن اگه شما هم رضایت بدین، این کار جنبه قانونی داره و ما ولش نمی‌کنیم. اشد مجازات رو برایش در نظر می‌گیریم.»


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

رادیو شوش منتشرشد

صدور ویزای توریستی ایران متوقف شد؟

قرداحی: برای حل بحران لبنان و عربستان استعفا می‌دهم

توافق فرانسه و امارات برای فروش جنگنده‌های پیشرفته رافائل

رادیوخبری خوزستان منتشرشد

رادیو خبری صبح ملت ویژه شهرستان دزفول منتشرشد

سارقان حرفه ای کابل و سیم در شهر امام ، دزفول در دام پلیس

بالاخره کارگر خرمشهری خندیدبه روایت تصویر

رویترز:در حالی که ایران پیشنهادات خود را مطرح می کند، بلینکن در مورد مذاکرات هسته ای ضعیف عمل می کند

صدای مخاطب / مردم را دریابید

کتاب «رامهرمز در نگاهی تازه»

پرنده رباتیک با توانایی بی‌نظیر در گرفتن شاخه‌ درختان

بلینکن: روسیه و آمریکا موافق داشتن روابط قابل پیش‌بینی هستند

وزیر اقتصاد خبر داد وام 10 میلیونی قرض‌الحسنه به سرپرستان کرونایی

انتخاب برگزیده های مصنوعات صنایع دستی صنعتگران کشور

رییس بسیج مستضعفین کشور: بسیج خوزستان در الگوسازی اقتصاد مقاومتی مردم سالار پیشتاز است

تاج به تاراج رفته...

قبض های چند صد میلیون تومانی در انتظار قربانیان تماس های مشکوک خارجی

واحد اطلاعات اکونومیست، شهر تل آویو را گران قیمت ترین شهر جهان و تهران را بیست و نهمین شهر از این نظر معرفی کرد.

باران نجات بخش زریوار شد

سرلشکر موسوی: به قابلیت و پیشرفت‌های مهمی در حوزه تجهیزات دست یافته‌ایم

رئیس بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای: ایران بیش از 30 میلیون «گیمر» دارد

به بهانه روز جهانی ایدز؛ آیا آینده ای روشن در انتظار بیماران مبتلا به ایدز خواهد بود؟

حضور قالیباف در کاشمر برای شرکت در مراسم بزرگداشت شهید مدرس

گروسی: غنی‌سازی 90 درصدی در ایران وجود ندارد/ امیدوارم به‌زودی به توافق برسیم

رهبر انقلاب در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای ایلام: ایلام در دفاع مقدّس یک دژ مستحکم بود

اظهارات مدیرکل محیط زیست کرمانشاه در مورد پرونده اعدام محیط‌بان کرمانشاهی

جزئیات پذیرش بدون آزمون دانشجوی ارشد در دانشگاه تهران

یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس مطرح کرد ضرورت تجدیدنظر در حکمرانی آب

مجمع عمومی سازمان ملل متحد: تصمیم اسرائیل در جولان اشغالی سوریه باطل و بی‌اعتبار است

مدیر شرکت شهرک های کشاورزی خوزستان: شهرک کشاورزی شوش 500 فرصت شغلی ایجاد می کند

فرماندارشهرستان امیدیه خبرداد:عملیات ساخت و اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی امیدیه به زودی آغاز می شود

سرپرست فرمانداری شادگان: بیشترین حجم درمان معتادان در کمپ‌های ترک اعتیاد انجام می شود

جلسه ستاد کرونا در سالن جلسات فرمانداری هندیجان برگزار شد

رئیس ناتو می گوید روسیه بهای گزافی را برای تجاوز به اوکراین خواهد پرداخت

شهردار مسجدسلیمان با رای اعضا شورای شهر مشخص شد

رئیس جمهور 16 آذر با دانشجویان دیدار می کند

سکان دار جدید فرمانداری اهواز مشخص شد

سکه بر مدار صعود؛ دلار در کانال 26 هزار تومان درجا می زند

عضو اتاق بازرگانی ایران مطرح کرد: جولان دلال‌ها زیرسایه ارز 4200 تومانی

تکلیف قیمت خودروهای داخلی مشخص نشد/ ممکن است قیمت‌ها تغییر نکند!

غریب آبادی: زندانی دوتابعیتی نداریم/ممنوع الورودی نداریم

مجموعه کلینیک نخبگان سلامت آوین

خورشید گرفتگی کامل 2021 شنبه آینده رخ می‌دهد

ادعای مضحک رسانه دولتی ترکیه درباره جزایر سه گانه

لوگوی گوگل در تسخیر دانشمند ایرانی

هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل در تهران: جامعه بین‌الملل در ارتباط با آوارگان افغان تماس بیشتری با ایران داشته باشد

وحیدی: دغدغه دولت و مجلس رفع تنگناهای معیشتی مردم است

تأکید مجدد پلیس بر رسمی بودن برگ سبز به عنوان سند خودرو

شهروندان از دست فروشان گوشت خرید نکنند