آخرین مطالب

گزارش خانه ملت از نظارت میدانی نمایندگان استان خوزستان (قسمت چهارم)؛

گزارش خانه ملت از نظارت میدانی نمایندگان استان خوزستان (قسمت چهارم) فرهنگی - اقتصادی - سیاسی - اجتماعی - خوزستان - بخش ویژه صبح ملت نیوز - محیط زیست

گزارش خانه ملت از نظارت میدانی نمایندگان استان خوزستان (قسمت چهارم)

  بزرگنمایی:


گزارش خانه ملت از نظارت میدانی نمایندگان استان خوزستان (قسمت چهارم)؛
تلاش برای عملیات آسفالت و زیرسازی روستاهای اروندکنار و آبادان/رایزنی گسترده برای اجرای طرح تفصیلی شهر مسجد سلیمان/پیگیری اجرای مجتمع دامپروری 400 راس دامی در شهر امام دزفول
اعضای مجمع نمایندگان استان خوزستان در سرکشی از حوزه‌های انتخابیه، به صورت گسترده ضمن بازدید و بررسی مشکلات استان، نشست‌هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه‌های انتخابیه برگزار کردند.
استان خوزستان
به گزارش  صبح ملت به نقل از  خبرگزاری خانه ملت؛ اعضای مجمع نمایندگان استان خوزستان در سرکشی از حوزه‌های انتخابیه، به صورت گسترده ضمن بازدید و بررسی مشکلات استان، نشست هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مشکلات حوزه‌های انتخابیه برگزار کردند.

 

احصاء نواقص فاز یک طرح 550 هکتاری مقام معظم رهبری

جلیل مختار نماینده مردم آبادان و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در زمان سرکشی به حوزه‌های انتخابیه خود، گفت: در روزهای اخیر جلساتی با وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی، مدیرعامل سازمان تامین ،مدیرعامل شستا و مدیرعامل پتروشیمی آبادان داشتیم در این نشست‌ها درخواست تشکیل شورای در پتروشیمی آبادان، افزایش و ارتقاء حقوق کارکنان پتروشیمی، درخواست تبدیل وضعیت کارگران روزمزد به قراردادی، اجرای  طرح فاز دو توسعه پتروشیمی آبادان تا٣٠٠ تن در روز، درخواست انتقال شرکت لوله پلیکا به پتروشیمی آبادان، درخواست و پیشنهاد در اجرای صنایع پایین دستی از pvc مانند کیسه های خون، پلاستیک فیلم ها، گلخانه‌ای هفت لایه‌ای، انواع کارت‌های اعتباری و مالی، تولید لوله و اتصالات کامپاند مورد بررسی و پیگیری قرار گرفت.

جلیل مختار
 پیگیری ساخت بزرگترین مجموعه ورزشی روباز استان خوزستان

نماینده مردم آبادان افزود: پیگیر تکمیل ساخت بزرگترین مجموعه ورزشی رو باز استان خوزستان در آبادان با 33 هزار مترمربع واقع در بلوار ساحلی امام حسین(ع) هستیم. اعتبارات این پروژه ورزشی از سال گذشته توسط وزارت نفت تامین شد. تامین اعتبار مرحله اول 7 میلیارد تومان بود در حال حاضر پیگیر اعتبارات فاز دوم این مجموعه ورزشی هستیم امیدوارم تا خرداد 1401 این پروژه به مرحله بهره برداری برسد.

آسفالت روستای نصار اروندکنار شروع شد

مختار در ادامه تاکید کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته شاهد آغاز عملیات اجرایی آسفالت دهستان نصار در اروندکنار هستیم، در راستای توجه ویژه مناطق محروم در بخش روستایی و تفاهم‌نامه‌ای با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بسته شده بود مبنی بر عملیات آسفالت 10روستای آبادان مجموع روستاهای بخش اروندکنار با بیش از 4٠ هزار متر مربع عملیات زیرسازی و جدول کاری در حال انجام و در شرف اتمام است. لازم به ذکر است که این روستاها شامل نهر ازرق، رفیع، نهر حمید، نهر سن، نهر مچری، نهر ابوفلفل، کوت نصار، نهر عوج البوحیه، نهرعوج البوصید، نهر ابو عبود می شود.

افتتاح فاز سوم پروژه اروند کنار به آبادان

وی در ادامه یادآور شد: آیین کلنگ زنی و افتتاح فاز سوم پروژه جاده اروندکنار به آبادان صورت پذیرفت، تکمیل پروژه جاده اروندکنار به آبادان ردیف ملی نداشت ولی با پیگیری‌های انجام شده از طریق ماده 23 برنامه و بودجه در ردیف ملی قرار گرفت و امسال نیز در سه فاز کار خود را شروع کرده است.

احصاء نواقص فاز یک طرح 550 هکتاری مقام معظم رهبری

عضو کمیسیون عمران خاطر نشان کرد: طی نشست‌های صورت گرفته به دنبال احصاء نواقص فاز یک طرح 550 هکتاری مقام معظم رهبری شامل آبیاری، تسطیح و آماده سازی زمین‌های کشاورزی در شهرستان آبادان هستیم که مقرر گردید کار گروهی تشکیل شود تا تمام موارد عنوان شده مورد بررسی قرار بگیرد تا بتوانیم مشکلات کشاورزان را حل کنیم.

 

طرح جامع شهر مسجدسلیمان در دستور کار قرار گرفت

علیرضا ورناصری نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی اقدامات انجام شده در زمان سرکشی به حوزه‌های انتخابیه، گفت: با پیگیری صورت گرفته استمرار فعالیت‌ها در جاده تمبی چمفراخ(چوب سرخ) در دستور کار قرار گرفت، برای این پروژه که 3100 متر طول و 7متر عرض دارد، مبلغ 3 میلیارد و 850 میلیون تومان اعتبار هزینه شده است. با تکمیل این پروژه مشکلات تردد و دسترسی روستا‌های چوب سرخ، تمبی چمفراخ، تلمبن پنبه کار، تمبی، چهاربیشه و اکبرآباد بخش گلگیر مسجدسلیمان با جمعیتی حدود 2 هزار نفر به مرکز شهرستان در این بخش از مسیر مرتفع شد.

علیرضا ورناصری قندعلی
 اتمام عملیات نصب ستون‌های سازه فلزی ترمینال فرودگاه مسجد سلیمان

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: اتمام عملیات نصب ستون‌های سازه فلزی ترمینال فرودگاه مسجد سلیمان بعد از حدود 60 سال از آخرین پروازهای شرکت نفت مجددا احیا فرودگاه در حال راه اندازی است ، احداث فرودگاه مسجدسلیمان به طور حتم نقش موثری در توسعه و رونق این منطقه داشته و بخش عمده‌ای از مشکلات تردد را در این شهرستان برطرف می سازد؛ طرح تفصیلی شهر مسجدسلیمان پس از سال‌ها در کمیسیون ماده 5 به تصویب رسید.

طرح جامع شهر مسجدسلیمان در دستور کار قرار گرفت

نماینده مردم مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پس از ابلاغ ‌طرح جامع شهر مسجدسلیمان در سال ٨٥، طی سال‌های گذشته هیچگونه بازنگرى در آن صورت نگرفت که با پیگیری‌های صورت گرفته  طرح تفصیلى شهرى پس از اخذ مصوبات لازم از شوراى عالى معمارى و شهرسازى در اسفندماه ٩٩ در دستور کار اداره راه و شهرسازى شهرستان مسجدسلیمان قرار گرفت و در تاریخ 17 آبان ماه سال جاری مصوبه کمیسیون ماده ٥ را اخذ نمود.

مشکلات طرح جامع شهر مسجدسلیمان بررسی شد

 نماینده مردم در مجلس یازدهم خاطر نشان کرد: مشکلات عمده این طرح که در طرح تفصیلى جدید اصلاح شد شامل؛ اسکن هوایى شهر در سال جارى، تعیین کاربرى ها مطابق وضع موجود، الحاق محلاتى همچون شهرک سیمرغ هشت بنگله، راه بند هشت بنگله، مالکریم، شهرک الحاقى امام حسین جهت زلزله زدگان،الحاق ٣٠ هکتار از اراضى ملى به شهر در منطقه چم آسیاب جهت طرح‌هاى جهش تولید مسکن، اصلاح خط محدوده شهرى و قرارگیرى تمامى خانه‌هاى ساخته شده خارج از محدوده در درون محدوده شهر در طرح جدید، اصلاح معابر شهرى مطابق توپوگرافى و وضع موجود، تعیین تکلیف اراضى ٥٠ هکتارى هوانیروز ( شهرک پرواز) و الحاق شهرک تانکسازى به مساحت ١٣ هکتار و شهرک چهاربیشه ارتش ( خوابگاه ارتش) به مساحت ١٨ هکتار به شهر، تعیین کاربرى مسکونى شهرک مهندسین جنب پل سینا که مشکل ١٠ ساله سهامداران این تعاونى‌ها با تصویب طرح برطرف گردید .

3 هزارهکتار از اراضى تحت تملک دولت  در طرح کاداستر داراى سند تک برگ شدند

 وی ادامه یادآور شد:  سطح ١ مطالعات بافت فرسوده شهر مسجدسلیمان نیز مصوبه دریافت کرده است که در حال حاضر شرکت مشاور در حال مطالعات سطح ٢ این طرح است؛ضمن اینکه حدود ٣٠٠٠ هکتار از اراضى تحت تملک دولت امسال در طرح کاداستر در ٥ قطعه داراى سند تک برگ شدند.

 

تحویل یک دستگاه خودرو عملیاتی به هلال احمر دزفول 

سید احمد آوایی نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی گفت: با پیگیری افتتاح پایانه بار فرودگاه دزفول، ارسال بار هوایی داخلی از دزفول به مقصد شهر‌های دیگر و از فرودگاه‌های دیگر به مقصد دزفول انجام خواهد شد و این اقدام در زمینه توسعه فرودگاه دزفول بسیار حائز اهمیت است.

سیدعلیرضا آوایی وزیر دادگستری
توزیع 6 هزار بسته تحصیلی، معیشتی و پزشکی بین دانش آموزان

نماینده دزفول افزود: به همت خیرین شهرستان دزفول و همدلی برگزار و 6 هزار بسته تحصیلی، معیشتی و پزشکی بین دانش آموزان توزیع شد. با توجه به فرارسیدن سال تحصیلی جدید و در آستانه بازگشایی مجدد مدارس؛ این تعداد بسته نوشت افزار به ارزش یک میلیارد تومان جهت توزیع بین دانش آموزان نیازمند اجرایی شد و همچنین در راستای مرمت و بازسازی پل باستانی دزفول، تفاهم‌نامه‌ای میان اداره کل میراث فرهنگی خوزستان و خیران دزفول منعقد شد.

تحویل یک دستگاه خودرو عملیاتی به هلال احمر دزفول 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: یک دستگاه خودرو عملیاتی در راستای عملیات‌های امداد و نجات در مناطق کوهستانی و روستاهای دورافتاده به هلال‌احمر دزفول تحویل داده شد، این موضوع را از مدت‌ها قبل پیگیری کرده بودیم که خوشبختانه به سرانجام رسید و همچنین با تلاش‌های صورت گرفته شاهد آغاز اجرای پروژه تامین برق روستاهای یعقوب در بخش چغامیش هستیم.

مشکلات کشاورزان مورد بررسی قرار گرفت

نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: در دیدار با وزیر کشاورزی موضوعات مهمی از جمله تامین کود کشاورزان به منظور کشت سبزی و صیفی، حفظ یکپارچگی اراضی کشاورزی شهرستان دزفول و همکاری با انجمن های صنفی و همچنین تامین اعتبار و پرداخت خسارات کشاورزی ناشی از خشکسالی مطرح شد که این موارد با موافقت و دستور مساعد وزیر جهاد کشاورزی همراه بود و همچنین با پیگیری‌های صورت گرفته اولین سری از تجهیزات بیمارستان خیبر به این بیمارستان تحویل داده شد.

پیگیری کلنگ زنی مجتمع دامپروری 400 راس دامی در شهر امام دزفول 

آوایی در ادامه تاکید کرد: طی آئینی با حضور مسئولان شهرستان دزفول، آئین کلنگ زنی مجتمع دامپروی 400 راس دامی در شهر امام دزفول کلنگ زنی شد. این مجتمع در زمینی به مساحت 11 هکتار و پس از پیگیری سید احمد آوایی نماینده مردم شریف شهرستان دزفول توسط شهرداری شهر امام از یکی از شرکت‌های کشت و صنعت دزفول خریداری و پس از اخذ مجوزهای لازم جهت احداث مجتمع دامپروری عملیات اجرای آن کلنگ زنی شد.

احداث کلانتری مهرشهر دزفول صادر شد 

نماینده مردم در مجلس یازدهم یاد آور شد: پس از پیگیری‌های یک ساله در راستای افزایش امنیت در شهرستان دزفول، رتبه نیروی انتظامی این شهرستان از 17 به 18 و در سطح مراکز استان ارتقا یافت و همچنین پس از جلسات مکرر با مسئولان ارشد و سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی کشور، مجوز احداث کلانتری در منطقه مهرشهر دزفول با 20 هزار نفر جمعیت صادر شد./

پایان پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

رادیو شوش منتشرشد

صدور ویزای توریستی ایران متوقف شد؟

قرداحی: برای حل بحران لبنان و عربستان استعفا می‌دهم

توافق فرانسه و امارات برای فروش جنگنده‌های پیشرفته رافائل

رادیوخبری خوزستان منتشرشد

رادیو خبری صبح ملت ویژه شهرستان دزفول منتشرشد

سارقان حرفه ای کابل و سیم در شهر امام ، دزفول در دام پلیس

بالاخره کارگر خرمشهری خندیدبه روایت تصویر

رویترز:در حالی که ایران پیشنهادات خود را مطرح می کند، بلینکن در مورد مذاکرات هسته ای ضعیف عمل می کند

صدای مخاطب / مردم را دریابید

کتاب «رامهرمز در نگاهی تازه»

پرنده رباتیک با توانایی بی‌نظیر در گرفتن شاخه‌ درختان

بلینکن: روسیه و آمریکا موافق داشتن روابط قابل پیش‌بینی هستند

وزیر اقتصاد خبر داد وام 10 میلیونی قرض‌الحسنه به سرپرستان کرونایی

انتخاب برگزیده های مصنوعات صنایع دستی صنعتگران کشور

رییس بسیج مستضعفین کشور: بسیج خوزستان در الگوسازی اقتصاد مقاومتی مردم سالار پیشتاز است

تاج به تاراج رفته...

قبض های چند صد میلیون تومانی در انتظار قربانیان تماس های مشکوک خارجی

واحد اطلاعات اکونومیست، شهر تل آویو را گران قیمت ترین شهر جهان و تهران را بیست و نهمین شهر از این نظر معرفی کرد.

باران نجات بخش زریوار شد

سرلشکر موسوی: به قابلیت و پیشرفت‌های مهمی در حوزه تجهیزات دست یافته‌ایم

رئیس بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای: ایران بیش از 30 میلیون «گیمر» دارد

به بهانه روز جهانی ایدز؛ آیا آینده ای روشن در انتظار بیماران مبتلا به ایدز خواهد بود؟

حضور قالیباف در کاشمر برای شرکت در مراسم بزرگداشت شهید مدرس

گروسی: غنی‌سازی 90 درصدی در ایران وجود ندارد/ امیدوارم به‌زودی به توافق برسیم

رهبر انقلاب در دیدار دست‌اندرکاران کنگره شهدای ایلام: ایلام در دفاع مقدّس یک دژ مستحکم بود

اظهارات مدیرکل محیط زیست کرمانشاه در مورد پرونده اعدام محیط‌بان کرمانشاهی

جزئیات پذیرش بدون آزمون دانشجوی ارشد در دانشگاه تهران

یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس مطرح کرد ضرورت تجدیدنظر در حکمرانی آب

مجمع عمومی سازمان ملل متحد: تصمیم اسرائیل در جولان اشغالی سوریه باطل و بی‌اعتبار است

مدیر شرکت شهرک های کشاورزی خوزستان: شهرک کشاورزی شوش 500 فرصت شغلی ایجاد می کند

فرماندارشهرستان امیدیه خبرداد:عملیات ساخت و اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی امیدیه به زودی آغاز می شود

سرپرست فرمانداری شادگان: بیشترین حجم درمان معتادان در کمپ‌های ترک اعتیاد انجام می شود

جلسه ستاد کرونا در سالن جلسات فرمانداری هندیجان برگزار شد

رئیس ناتو می گوید روسیه بهای گزافی را برای تجاوز به اوکراین خواهد پرداخت

شهردار مسجدسلیمان با رای اعضا شورای شهر مشخص شد

رئیس جمهور 16 آذر با دانشجویان دیدار می کند

سکان دار جدید فرمانداری اهواز مشخص شد

سکه بر مدار صعود؛ دلار در کانال 26 هزار تومان درجا می زند

عضو اتاق بازرگانی ایران مطرح کرد: جولان دلال‌ها زیرسایه ارز 4200 تومانی

تکلیف قیمت خودروهای داخلی مشخص نشد/ ممکن است قیمت‌ها تغییر نکند!

غریب آبادی: زندانی دوتابعیتی نداریم/ممنوع الورودی نداریم

مجموعه کلینیک نخبگان سلامت آوین

خورشید گرفتگی کامل 2021 شنبه آینده رخ می‌دهد

ادعای مضحک رسانه دولتی ترکیه درباره جزایر سه گانه

لوگوی گوگل در تسخیر دانشمند ایرانی

هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل در تهران: جامعه بین‌الملل در ارتباط با آوارگان افغان تماس بیشتری با ایران داشته باشد

وحیدی: دغدغه دولت و مجلس رفع تنگناهای معیشتی مردم است

تأکید مجدد پلیس بر رسمی بودن برگ سبز به عنوان سند خودرو

شهروندان از دست فروشان گوشت خرید نکنند