آخرین مطالب

فیلم وسینما

گزارش اختتامیه سیزدهمین جشنواره مردمی فیلم عمار و معرفی برگزیدگان

مراسم اختتامیه سیزدهمین جشنواره فیلم عمار با حضور خانواده‌های شهدا و اصحاب هنر و رسانه،با پخش ویدیویی از قرآن‌خوانی شهید سید فریدالدین معصومی«شهید دانشمند جنایت تروریستی شاهچراغ» و اجرای فضه‌سادات حسینی در سینما فلسطین برگزار شد.

فراخوان پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌ انیمیشن «کرکوک» منتشر ‌شد

پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌ کوتاه انیمیشن «کرکوک» Kirkuk به دبیری «سردار زنگنه» Sardar Zangana و به همت انجمن فرهنگی و هنری «کرکوک» در سال جدید میلادی در شهر کرکوک در کشور عراق برگزار خواهد شد.

۱۵ نامزد اولیه اسکار بین‌المللی معرفی شدند

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار فهرست کوتاه نامزدهای چند شاخه از جمله جایزه بهترین فیلم بین‌المللی سال را در حالی اعلام کرد که نماینده سینمای ایران از رسیدن به جمع ۱۵ نامزد اولیه بازماند.

یادداشتی بر مستند «خونه مامان شکوه»

مستند «خونه مامان شکوه» ساخته مهدی بخشی مقدم امسال در بخش مسابقه ملی مستندهای بلند شانزدهمین جشنواره بین المللی سینما حقیقت حضور داشت که با استقبال مخاطبان جشنواره واقع شد.

جمال ساداتیان: نگذاریم حرف مردم تلنبار شود

یک تهیه‌کننده سینما با انتقاد از اینکه صدور پروانه ساخت برای فیلم‌هایی که انتقادی به عملکرد یک نهاد یا دستگاه دارند،به موافقت آن نهاد منوط شده است، می‌گوید: اگر در فیلم‌های سیاسی - اجتماعی بخشی از حرف‌های مردم گفته شود، شاید در شرایط جامعه تاثیر داشته باشد و نباید گذاشت حرف‌ها تلنبار شود.

فهرست کامل برگزیدگان شانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت»

فهرست کامل برگزیدگان شانزدهمین جشنواره «سینماحقیقت» در آیین اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» برگزیدگان معرفی و تقدیر شدند. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صبح ملت نیوز، برگزیدگان این جشواره عبارتند از: جایزه بهترین مستند کوتاه مسابقه بین‌الملل به صورت مشترک به یک قایق روی دریا به کارگردانی آرمان قلی‌پور و کشیم عاشق به کارگردانی امیر آقاعبداللهی اهدا شد. جایزه بهترین مستند نیمه بلند به نردبان ایوان به کارگردانی نیکولای بم از روسیه تعلق گرفت. جایزه ویژه هیات داوران بخش بین‌الملل به مستند مدار چهل و پنجم به کارگردانی لارنس ابوحمدان از اردن اهدا شد. جایزه بهترین مستند بلند به سه‌نهزارم به کارگردانی بهروز نورانی پور از ایران رسید. جایزه ویژه این بخش بهزندگی فولادی به کارگردانی مانول باوئر از پرو اهدا شد. جایزه ویژه شبکه مستند به برای پس از مرگم به کارگردانی عبدالرضا نعمت الهی تعلق گرفت. جایزه شهید آوینی تندیس برنزی به صورت مشترک به مستندهای «عملیات دماوند» به کارگردانی احسان مشکور و «در پس جنگ» به کارگردانی محمدحسین محمودیان اهدا شد. تندیس نقره‌ای این دوره به «پاییز پنجاه سالگی» به کارگردانی محسن اسلامی زاده و «قرار روز شانزدهم» به کارگردانی احسان اصغرزاده تعلق گرفت. تندیس طلایی این بخش به مستند «سه‌نهزارم» بهروز نورانی‌پور رسید. اهدای جوایز بخش ملی جایزه بهترین نویسنده گفتار متن به محمد نصرت خوارزمی برای «پاییز پنجاه سالگی» اهدا شد. جایزه بهترین موسیقی متن به احسان عبدی پور برای «کوهستان بی صدا» تعلق گرفت. جایزه بهترین صداگذاری به محمد حسین ابراهیمی برای «خونه مامان شکوه» اهدا شد. جایزه بهترین پژوهش به امید رحمتی نسب برای «پیله ابریشم» تعلق گرفت. جایزه بهترین تصویربرداری هم به فرشاد افشین پور برای «دنیای وحشی زاگرس» رسید. جایزه بهترین تدوین به آرش ضابطی اصل برای «کشیم عاشق» اهدا شد. جایزه بهترین کارگردانی مستند کوتاه هم به امیر آقا عبداللهی برای «کشیم عاشق» تعلق گرفت. جایزه بهترین کارگردانی مستند نیمه بلند به محمدرضا خوش فرمان برای «اسپانک» اهدا شد. جایزه ویژه هیات داوران به مهدی بخشی مقدم و مهدی شامحمدی برای «خونه مامان شکوه» تعلق گرفت. برگزیدگان بخش جایزه «سرباز وطن» لوح تقدیر سرباز وطن به «بنده نیکوکار» از کشور آرژانتین رسید. تندیس بخش «سرباز وطن» هم به محسن اسلام زاده برای «پاییز پنجاه سالگی» تعلق گرفت. جایزه بهترین کارگردانی مستند بلند به مسعود زارعیان برای «غیر مسکونی» اهدا شد. جایزه بهترین فیلم مستند به مهدیه سادات محور برای «عزیز» تعلق گرفت. جوایز ویژه دبیر جشنواره در بخش بعد جایزه ویژه دبیر جشنواره به محسن آقایی برای «پیله ابریشم» اهدا شد. دومین جایزه ویژه دبیر جشنواره به کتایون جهانگیری برای مستند «ماراتن به سوی خط باریک قرمز» اهدا شد. سومین جایزه ویژه دبیر جشنواره به محمد احسانی برای مستند «آب ما را خواهد برد» تعلق گرفت. چهارمین جایزه ویژه دبیر جشنواره به هادی شریعتی برای مستند «آت اوغلان» اهدا شد. اختتامیه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» جمعه ۲۵ آذرماه ۱۴۰۱ برگزار شد. آسیه میرفخرایی- خبرنگار

آغاز پنجاه و دومین دوره جشنواره فیلم رشد

صادق یزدانی، دبیر پنجاه و دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های علمی، آموزشی و تربیتی رشد با بیان این که افتتاحیه این دوره پیش از ظهر دوشنبه هفتم آذرماه در مدرسه دارالفنون برگزار خواهد شد، اظهار کرد: قرار است در این مراسم زنگ آغاز جشنواره به دست مسئولان عالی وزارت آموزش و پرورش به صدا درآید.

«خانه خاموش» فیلمی هنرمندانه که مردم جهان تماشاگر آن خواهند بود

رئیس جشنواره بین‌المللی فیلم «ایدفا» در نشست خبری این رویداد معتبر سینمایی درباره فیلم مستند «خانه خاموش» ساخته مشترک «فرناز جورابچیان» و «محمدرضا جورابچیان» گفت: «خانه خاموش» آینه‌ای از تاریخ معاصر ایران در چند دهه اخیر است و ما معتقدیم که سراسر جهان آن را تماشا خواهند کرد؛ چون به شدت هنرمندانه ساخته شده است.

«پروانه‌ها فقط یک روز زندگی می‌کنند» آماده نمایش می‌شود

فیلم سینمایی «پروانه‌ها فقط یک روز زندگی می‌کنند» دومین فیلم سینمایی محمدرضا وطن‌دوست بعد از گرفتن مجوز ساخت، آذر و دی ماه سال گذشته در سکوت خبری و در شمال کشور توسط علی طالبی فیلمبرداری شد. تدوین این فیلم نیز توسط وطن‌دوست انجام شده است.

فیلم کوتاه "غیرت" فیلم‌برداری شد

فیلم کوتاه غیرت ،به نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی کوروش بهادری بعداز دوماه پیش تولید جلو دوربین رفته است.

در سیزدهمین دوره؛جشنواره فیلم کُردی «لندن» در کشور انگلستان برگزار می‌شود

سیزدهمین دوره جشنواره فیلم کُردی «لندن» با «تجلیل از فرهنگ و سینمای کُردی» و با نمایش ۳۱ اثر از کارگردانان ایرانی و دیگر کشورهای جهان در شهر لندن در کشور انگلستان برگزار می‌شود.

آیین‌نامه نخستین دوره جشنواره فیلم مستند «زریبار»، منتشر شد

آیین نامه نخستین دوره جشنواره فیلم مستند «زریبار» که با محوریت «آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی» و «محیط زیست» در قالب فیلم‌های کوتاه داستانی، مستند و پویانمایی در آبان ماه سال ۱۴۰۱ برگزار می‌ شود، منتشر شد.

«ابلق» به عراق رسید

اکران فیلم سینمایی «ابلق» به کارگردانی نرگس آبیار و به تهیه کنندگی محمد حسین قاسمی همزمان با سینماهای ایران در سینمای شهرهای سلیمانیه، اربیل و دهوک در اقلیم کردستان عراق اکران می‌شود.

محمود پاک نیت: نتیجه تولید بزن دررو، مخاطب ۱۵ درصدی می‌شود

بازیگر سریال «پدرسالار» گفت: کار بد تماشاگر ندارد. بسیار به دوستان گفته‌ایم که سعی کنید کارتان بزن دررویی نباشد و عجله‌ای کار نکنید؛ کار با شتاب قطعاً خروجی خیلی خوبی نخواهد داشت و نتیجه‌اش می‌شود همین مخاطب ۱۵ درصدی تلویزیون.

«زمانی برای از دست دادن» در ایتالیا

فیلم کوتاه «زمانی برای از دست دادن» به نویسندگی و کارگردانی محمدرضا بهشتی به جمع نامزدهای بخش اصلی مسابقه یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی تورفیلم ایتالیا (ITFF) راه پیدا کرد.

برای سینمایی که ۱۲۲ ساله شد

ظفرالدین‌شاه اگرچه در سیاحت‌های گاه‌وبیگاه خود به فرانسه، بیت‌المال را صرف مطامع و منافع شخصی خود می‌نمود اما حداقل در یک زمینه، این بودجه را حیف‌ومیل نکرد و جادوی تصویر، وی را چنان مسحور کرد که دستگاه سینماتوگراف را خریداری کرد و به ایران آورد.

سیر تحول هنر هفتم از گذشته تا امروز

سینما یک رسانه دیداری و شنیداری مبتنی بر فناوری است که علاوه بر بعد هنری فعالیتی اقتصادی نیز به شمار می‌رود. این شاخه هنری قدمتی ۱۲۶ ساله دارد.

همزمان با روز ملی سینما؛ سایت جدید انجمن منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی ایران رونمایی و فعال می‌شود

بررسی آنونس در سینمای ایران با حضور آرش معیریان انجمن منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی به مناسبت روز ملی سینما دور جدیدی از فعالیت های خود را آغاز می کند.

وقتی «جعفر پناهی» تیتر یک نشریات معتبر سینمایی جهان می شود

نمایش فیلم سینمایی «خرس» یا «خرس نیست» به کارگردانی «جعفر پناهی» در بخش «مسابقه رسمی» در هفتاد و نهمین دوره‌ جشنواره بین‌المللی فیلم «ونیز» در ایتالیا، از سوی رسانه‌های معتبر سینمایی جهان، مورد تمجید قرار گرفت و «هالیوود ریپورتر» پناهی را یکی از فیلمسازان بزرگ جهان دانست.

۵ بازیگری که همیشه بد بازی می کنند

یکی از معضلاتی که همواره به هنر در بستر سینمایی‌اش لطمه وارد کرده، طرفداری بیهوده از نام‌هایی‌ست که مخاطبان را اسیر خود کرده. اسامی‌ای که در کارنامه هنری خود فقط توانستند ظاهر خود را به دوربین عرضه کنند و در بعد هنر چیزی برای ارائه نداشته‌اند.

آخرین مطالب

تصویربرداری از قلب بوسیله یک حسگر پوشیدنی

فرماندار شادگان خبر داد: برگزاری مسابقات کشوری تنیس روی میز به میزبانی شهرستان

آرامش دلار پس از رانت‌زدایی

پنجمین قهرمانی مهدی طارمی در پورتو

پولیتیکو: پنتاگون روی ارسال اف-16 به اوکراین مصمم‌تر می‌شود

آخرین جزئیات از حمله ناموفق ریزپرنده‌ها به یک مرکز نظامی در اصفهان

برنامه نامنظم خواب موجب بروز افسردگی می‌شود

پیش بینی قیمت طلا و سکه 8 بهمن 1401 / مثقال طلا یک کانال بالاتر نشست

کلاهبرداری 3 میلیارد تومانی در پمپ بنزین

عجیب‌ترین شیوه‌های گدایی با درآمد‌های نجومی

سود 30 میلیونی به جیب چه کسانی می رود؟ /فقط در دولت خاتمی نرخ تک ارزی بود

ماجرای «شخصی» سفارت و بازی غیر دیپلماتیک باکو/ چرا آذربایجان فضاسازی می کند؟

یک درمان جدید برای فشارخون و اضطراب؛ تعجب نکنید، عمل کنید!

چه کسانی نباید وعده ناهار خود را حذف کنند؟

بازیگرانی که رکورددار دریافت اسکار هستند

سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد؛ دستور وزیر بهداشت برای بررسی حادثه بیمارستان امام سجاد(ع)

نتانیاهو: حمله دیشب، بدترین حمله چند سال اخیر علیه اسرائیل بود

آیا «سفر گروسی به تهران» به احیای برجام منجر می‌شود؟

شادی پریدر: افسوس از دست رفتن سارا خادم‌الشریعه را می‌خورم/ مهاجرت طباطبایی صحت ندارد

نمایش مطرب آقا به نویسندگی وکارگردانی مهیارهزارجریبی

تایید رسمی اصلاح سود

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار: نامه بدون هماهنگی شورای رقابت، 100 هزار میلیارد تومان به سهامداران خسارت زد

زخم کاری «تغییر استانداردهای شاخص آلودگی هوا» بر پیکر آدم و هوا

کاخ سفید: آمریکا روابط خود را با عربستان قطع نمی‌کند؛ اما در آن بازنگری می‌کند

چوب‌زنی دزفول ثبت ملی شد

اکران خصوصی فیلم «ژیوار» با موضوع اجتماعی به تهیه کنندگی وکارگردانی سرکار خانم مریم امینی

اکران خصوصی فیلم «ژیوار» با موضوع اجتماعی به تهیه کنندگی وکارگردانی مریم امینی

جشن آرزو برای کودکان کار و کم برخوردار در تهران

قیمت خودرو امروز 7 بهمن 1401 / پیش بینی روند بازار تا پایان سال

حمله به سفارت جمهوری آذربایجان با انگیزه شخصی بوده است